14 اکتبر

تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته

تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته

تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته : بینی عضو حساس و مشخصی در صورت است . آنچه که این عضو را حساس می کند ، دو دلیل است :

زیبایی ظاهری آن در صورت نمایانگر است و بقیه اعضا را تحت تاثیرقرار می دهد.

عملکرد تنفسی ، که  فرد شدیدا به آن وابسته است. زمانی که فرد احساس نارضایتی از بینی خود داشته باشد ( چه از لحاظ ظاهری و چه از نظر مشکلات عملکردی ) به جراحی بینی اقدام می نماید.

جراحی بینی در گونه های متفاوتی انجام می شود. هم چنین عوامل زیادی در نوع جراحی تاثیر دارند. در این مقاله بر آنیم تا بعد از تشریح هر یک از روش های جراحی در مورد تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته صحبت کنیم .

تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته در چه موردی است ؟

دو رویکرد برای دسترسی به ناحیه عمل بینی وجود دارد. فرآیند جراحی بینی از طریق این روش ها ( روش های باز و بسته ) به اصلاح تغییرات بینی می انجامد. هر کدام از این روشها عملکرد های منحصر به خود را دارند و معایب و مزایای آنها همراهشان است. یکی از سوالاتی که همیشه بین جراحان قابل بحث قرارگرفته است ، کدام یک از این دو روش بهتر است . تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته در نوع برش بینی توسط جراح بینی است.

 

تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته

عملکرد جراحی بینی در روش باز و بسته  :

  •  در روش باز : علاوه بر برشی که در داخل بینی به منظور دسترسی به اسکلت درونی ایجاد می شود ، برشی دیگر در کلوملا یا همان پایه میانی بینی زده می شود. برش لبه داخلی پره ها سبب بالا رفتن پوست بینی می شود و جراح بینی به پشت و نوک بینی دید مستقیم پیدا می کند.
  • در روش بسته : جراح بینی فقط  با برشی که در داخل بینی می زند به ساختار درونی آن دسترسی می یابد. در آخر، جراح بینی با توجه به تجربه و تسلط خود یکی از این روش ها را انتخاب می کند.

در جراحی بینی به روش بسته مدت زمان جراحی کوتاه تر است، دوران نقاهت نیز به کمتر است، اما جراح بینی دارای محدودیت هایی است که در مقاله های قبلی به تفصیل شرح  داده ایم.

در جراحی بینی به روش باز مدت زمان جراحی و دوران نقاهت بعد از عمل بینی ، همچنین ورم بعد از عمل کمی بیشتر است، لذا زمان مشاهده نتیجه نهایی عمل زیبایی بینی دیرتر خواهد بود.

دکتر مریم اسماعیلی

جراحی بینی – جراحی زیبایی بینی – جراح بینی

درباره نویسنده

dresmaeli
دکتر مریم اسماعیلی جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی – جراح پلاستیک بینی

پاسخ

3 × 3 =