18 فوریه

جراحی بینی در فصل سرما

جراحی بینی در فصل سرما

با وجود افزایش جراحی زیبایی بینی برخی از بیماران با این سوال مواجه می شوند که آیا می شود جراحی بینی در فصل سرما انجام داد ؟

تاثیر سرما بر بینی عمل شده

در اصل دلیلی وجود ندارد که بگویند در فصل زمستان بینی را عمل نکنید و عمل بینی در تابستان بهتر است ولی به علت اینکه بعد از عمل زیبایی بینی گردش خون در بینی نیز دچار تغییراتی می شود و بینی خشک تر از قبل می شود ، در زمستان خشکی بینی بیشتر و نوک بینی سردتر از پیش می شود و این حالت بعد از دوره بهبود کاملا از بین می رود و عملکرد بینی مانند قبل می شود.

تنها مشکل جراحی بینی در فصل زمستان خشکی داخل بینی است که فرد احساس می کند بینی بیش از حد منقبض می شود که با تجویز دارو این مشکل رفع می شود و دلیلی وجود ندارد که در زمستان جراحی زیبایی بینی انجام ندهید .

جراحی بینی در فصل سرما

چه فصلی برای جراحی بینی مناسب است

در اصل برای جراحی زیبایی بینی فصل خاصی مد نظر نیست و در تمام فصل ها می توان جراحی بینی را انجام داد.

 بسیاری از افراد می گویند چون در فصل زمستان سرما خوردگی بیشتر است می تواند نتیجه نهایی بینی را تحت تاثیر قرار دهند ولی در اصل اینگونه نیست و هیچ تاثیری بر روی جراحی بینی ندارد ، فقط ممکن است کمی دوره بهبود طولانی تر شود.

مثال دیگر در رابطه با فصل تابستان است و می گویند گرمای هوا بر روی تورم بعد از عمل بینی تاثیر می گذارد و در دوره بهبود ورم بینی دیرتر از بین می رود ولی این موضوع نیز شایعه است.

در واقع نتیجه عمل زیبایی بینی به شرایط آب و هوایی بستگی ندارد و اگر در مورد مراقبت از بینی در فصلی که جراحی بینی انجام می دهید نکته خاصی وجود داشته باشد در جلسه مشاوره قبل ازعمل بینی ، توسط جراح بینی به شما گفته می شود.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر مریم اسماعیلی ، بهترین جراح خانم ، به اینستاگرام و گالری تصاویر در سایت ایشان مراجعه فرمایید.

دکتر مریم اسماعیلی

جراحی بینی – جراحی زیبایی بینی – جراح بینی

درباره نویسنده

dresmaeli
دکتر مریم اسماعیلی جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی – جراح پلاستیک بینی

پاسخ

چهار − دو =