15 فوریه

سن مناسب جراحی زیبایی بینی

سن مناسب جراحی زیبایی بینی

با توجه به زیاد شدن متقاضیان جراحی بینی ، در این مقاله نکاتی در مورد سن مناسب جراحی زیبایی بینی خواهیم گفت.

بینی در مرکز صورت قرار دارد و زیبایی بینی تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد ، به همین علت امروزه بسیاری از افراد مخصوصاً نوجوانان و جوانان تمایل به جراحی بینی دارند.

عمل بینی در بین افراد مسن که تمایل دارند جوان تر از سن خود دیده شوند و جوانی را به صورت خود بازگردانند نیز طرفدارانی پیدا کرده است.

 

سن مناسب جراحی زیبایی بینی

بینی تا چه سنی رشد میکند؟

بهترین سن برای جراحی بینی زمانی است که رشد بینی تمام شده باشد و ساختار بینی دیگر دچار تغییر سایز نشود ، در برخی مواقع رشد سینوس ها تا 20 سالگی ادامه دارد به همین علت توصیه می شود تا 20 سالگی عمل بینی انجام نشود ولی در خانم ها رشد بینی در 16 سالگی و در آقایان رشد بینی در 18 سالگی تکمیل می شود .

برای خانم ها 16 سالگی به بعد و در آقایان 18 سالگی به بعد می توانند جراحی بینی را انجام دهند.

اگر قبل از سن های گفته شده عمل بینی انجام دهید به علت اینکه رشد طبیعی استخوان و غضروف بینی تمام نشده بعد از عمل زیبایی بینی ،  استخوان و غضروف بینی شروع به ادامه فرآیند رشد طبیعی خود می کنند و این امر بر روی نتایج بینی می تواند تاثیرگذار باشد.

به همین دلیل توصیه می شود تا قبل از اتمام رشد ساختار بینی اقدام به جراحی بینی نکنید.

در افراد مسن نیز تا سنین 60 الی 65 توصیه می شود جراحی زیبایی بینی انجام شود ، زیرا با افزایش سن بهبود بینی طولانی تر می شود  و امکان بروز عوارض وجود دارد.

برای مشاهده جراحی های زیبایی بینی انجام شده توسط دکتر مریم اسماعیلی ، بهترین جراح بینی خانم ، به اینستاگرام و گالری تصاویر در سایت ایشان مراجعه فرمایید .

دکتر مریم اسماعیلی

جراحی بینی – جراحی زیبایی بینی – جراح بینی

درباره نویسنده

dresmaeli
دکتر مریم اسماعیلی جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی – جراح پلاستیک بینی

پاسخ

1 × 4 =