27 مه

مراحل جراحی زیبایی بینی

مراحل جراحی زیبایی بینی

افرادی که متقاضی جراحی زیبایی بینی هستند در مورد مراحل جراحی زیبایی بینی و مراحل بعد از جراحی بینی باید اطلاعات کافی داشته باشند که جراحی بینی را بدون نگرانی و استرس انجام دهند.

ما در این مقاله یک دیدگاه کلی از روند جراحی زیبایی بینی از زمانی که تصمیم به جراحی بینی می گیرید تا روز جراحی زیبایی بینی به شما خواهیم داد.

جراحی بینی با هدف برطرف کردن ایرادات و نواقص ظاهری بینی در عین داشتن تناسب با دیگر اجزای صورت و حفظ عملکرد تنفسی و ایجاد بینی زیبا انجام می شود.

مراحل جراحی زیبایی بینی به ترتیب شامل

  • انتخاب بهترین جراح بینی از اولین و اساسی ترین مراحل جراحی زیبایی بینی است چون تاثیر آن زندگی فرد را تحت شعاع قرار می دهد وچنانچه جراحی بینی نتیجه ای موفقیت آمیز نداشته باشیم بالاجبار باید جراحی بینی ترمیمی انجام دهد.
  • در جلسه مشاوره قبل از جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی آزمایشات لازم را برای آگاهی یافتن از آمادگی بدن برای فرد تجویز می کند و فرد موظف است آن ها را انجام دهد و روز عمل بینی همراه خود داشته باشد.
  • اگر بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی را باید استفاده کنید جراح بینی را مطلع سازید.
  • شب قبل از عمل زیبایی بینی شام سبکی میل کنید و برای اینکه معده حین جراحی بینی خالی باشد حدودا 6 الی 8 ساعت قبل از جراحی زیبایی بینی ناشتا باشید.
  • شب قبل از جراحی بینی استحمام نمایید تا چند روز اول بعد از عمل بینی احتیاج ضروری به حمام کردن نداشته باشید.

مراحل جراحی زیبایی بینی

روز جراحی زیبایی بینی

یک ساعت قبل از زمان معین شده با یک همراه در مکان تعیین شده حضور داشته باشید.

بعد از انجام کارهای لازم و بستری شدن بیمار و کسب آمادگی لازم توسط پرستار بیمار به اتاق عمل راهنمایی می شود.

مراحل جراحی بینی در اتاق عمل باعث نگرانی فرد شده است که بعد از ورود فرد و آشنایی مختصر با تیم درمان چیزی را متوجه نخواهد شد.

فرد توسط متخصص بیهوشی در کمتر از یک دقیقه بیهوش می شود و صورت بیمار ضدعفونی خواهد شد و برش های لازم توسط جراح بینی در داخل یا خارج بینی با توجه به روش جراحی بینی ایجاد می شود.

تغییرات استئوتومی در جراحی بینی روی ساختار بینی اعمال خواهد شد و در پایان پوست بینی بدون هیچ تغییری سرجای خود قرار خواهد گرفت و بینی چسب زده می شود و اسپلینت بینی به منظور محافظت از بافت جدید بینی گذاشته می شود.

سپس فرد برای کسب هوشیاری لازم به ریکاوری و سپس به بخش منتقل می گردد.

فرد حدود 4 الی 6 ساعت در کلینیک تحت نظر خواهد بود و بعد از کسب وضعیت نرمال ترخیص خواهد شد.

دکتر مریم اسماعیلی

جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی – جراح پلاستیک بینی

جراحی بینیجراحی زیبایی بینیجراح بینی

درباره نویسنده

dresmaeli
دکتر مریم اسماعیلی جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی – جراح پلاستیک بینی

پاسخ

دوازده + شش =